4 vlastnosti/schopnosti, vďaka ktorým Pirát má šancu Kincla poraziť

Už o 20 dní nás v pražskej O2 aréne čaká jeden z najočakávanejších zápasov v histórií Oktagonu.

Držiteľa dočasného titulu šampióna strednej váhy ,,Piráta“ Krištofiča vyzve jeden z najskúsenejších zápasníkov domácej scény Patrik Kincl.

Všeobecne sa medzi fanúšikmi, zápasníkmi či osobnosťami bojových športov na domácej scéne očakáva víťazstvo Patrika Kincla.

My sme sa však pozreli na niekoľko faktorov, vďaka ktorým podľa nás má šancu „Pirát“ zvíťaziť.

 

1.Má kondíciu na 5 kôl

,,Pirát“ je v zápasoch známy svojou kvalitnou fyzickou pripravenosťou hlavne v kondičnej oblasti, ktorá mu v dlhých zápasoch umožňuje pracovať v temte plných 5 kôl. Vidieť sme to mohli napríklad v zápasoch s Pukačom, Naruszczkom či Kozmom.

Úlohu bude určite zohrávať aj to akým spôsobom sa bude samotný zápas uberať, a teda v akej pozícii bude pirát počas jeho priebehu.

Za nás je však práve kondícia jednou z jeho najväčších zbraní.

2.Je vytrvalý

Zloženie titulového zápasu nám napovedá, že by to mohla byť práve vytrvalosť a chuť po víťazstve ,ktorá by, ako je tomu už zvykom v 5 kolovom zápase mohla rozhodovať.

S pribúdajúcim počtom kôl a väčšou únavou by sa v kľúčových chvíľach mohlo rozhodovať práve vo vytrvalosti a schopnosti na niečom počas celého zápasu systematicky pracovať.

Obaja bojovníci sú vytvrvalí no vo    všeobecnosti sa v posledných zápasov u ,,Piráta“ prejavuje väčšia chuť zvíťaziť ,ktorá bude vzhľadom na jeho pozíciu outsidera v zápase zrejme ešte silnejšia.

V súvislosti s cieľom umlčať kritikov a dopracovať sa k najväčšiemu kariérnemu úspechu.

3.Je odolný

V mnohých zápasoch čelil ,,Pirát“ tlaku zo strany silnejších či dynamickejších súperov.Ani jednému z nich sa ho však nepodarilo ukončiť pred limitom.

K tomuto faktu prispieva aj myšlienka, že jeho súčasný súper nedisponuje až tak veľkým KO potenciálom a drvivá väčšina jeho zápasov prebiehajúcich v postoji skončila na body.

,,Pirát“ nie je ľahko ukončiteľný ani na zemi. Svoje by o tom mohol vedieť aj už spomínaný šampión weltru David Kozma, ktorý sa ho pokúšal v zápase niekoľko ukončiť no  neúspešne.

4.Je na vlne

Kristofič je na vlne 4 víťazstiev v rade a zdá sa byť na vrchole svojich síl.                      Zmena tímu a váhy mu zdá sa prospela a aj napriek neustále sa vracajúcim zdravotným problémom je schopný zvládať zápasy so stále lepšími súpermi.                                      Zisk titulu dočasného šampióna mu určite ešte viac pridal na sebavedomí.

Je teda pripravený a motivovaný získať opasok právoplatného šampióna a zároveň aj najväčší skalp kariéry.

Súhlasíte?

Patrik Kincl: Pirát preskočil z plakania do svojej pózy drsňáka. Zápas bude v mojej réžii, psychicky ho zlomím