TOP 5 veľkých víťazstiev slovenských a českých trénerov, o ktorých ste možno nevedeli.

Na domácej scéne je hneď niekoľko známych trénerov, ktorí majú za sebou úspešnú zápasnícku kariéru, pričom ich najväčšie kariérne víťazstva získali v časoch, kedy o MMA nemala široká verejnosť ani potuchy.

V tomto rebríčku si pripomenieme 5 veľkých víťazstiev slovenských a českých trénerov, ktoré získali počas svojej zapasníckej kariéry.

Reinders zdolal Kincla

Náš rebríček začíname u hlavného trénera najznámejšieho českého gymu Reinders MMA. Jeho zakladateľ André Reinders má za sebou v profesionálnej kariére už viac ako 30 zápasov.

Počas aktívnej kariéry čelil mnohým zaujímavým súperom, svoj najväčší skalp však získal v roku 2010, keď v pyramíde Hell Cage na body porazil mladého Patrika Kincla.

Kincl mal v tomto období na konte síce „len“ 14 zápasov, no už vtedy patril k najlepším zápasníkovi vo svojej váhovej kategórii na území Čiech a Slovenska.

Cibinski ukončil Muradova

O poľskom tvrďákovi Kamilovi Cibinskom hovoria všetci jeho zverenci, sparing partneri aj bývalí súperi ako o zápasníkovi, o ktorého sa skôr zraníte, ako by ste ho ukončili.

Cibinski absolvoval posledný profesionálny zápas v roku 2019 na PCF, no svoje najväčšie víťazstvo zaznamenal o 7 rokov skôr.

To sa na podujatí organizácie MMAA aréna stretol s neznámym Uzbekom Makhmudom Muradovom.

Mladý zverenec Petra „Monstra“ Knížeho, ktorý v tomto období nastúpil len do svojho 3 profesionálneho zápasu na „inkvizitora“ nestačil a podľahol mu už v prvom kole na submission.

Pre Cibinského to bolo 6 víťazstvo v kariére a zrejme aj najväčší skalp, aký počas svojho aktívneho pôsobenia v oktagone dosiahol.

Kral utiahol Kozmu

V roku 2012 získal najväčší kariérny skalp aj Josef „Gorila“ Kral.

Zakladateľ a hlavný tréner Gorila MMA gymu vtedy zvíťazil nad najdlhšie panujúcim šampiónom Oktagonu Davidom Kozmom na gilotínu už v prvom kole

V tomto období však zrejme ani on sám netušil, aké cenné víťazstvo zaznamenal.

Attila Végh porazil Saidova

Bývalý šampión Bellatoru Attila Végh je v tomto rebríčku s určitosťou tým najúspešnejším zápasníkom.

Počas svojej bohatej zapasníckej kariéry dokázal víťaz zápasu storočia zdolať mená ako Newton, Mpumbu či Wiuff.

Málokto však vie, že hlavný tréner trnavského SFG 19 Októbra 2009 porazil bývalého šampióna KSW Aslambeka Saidova.

Vo svojom 13 profesionálnom zápase ukončil Végh svojho súpera na Arm triangel a získal tak ďalšie zo série víťazstiev, ktoré ho neskôr posunuli v ústrety najväčším kariérnym úspechom.

Reinders ukončil Agueva

Záver nášho rebríčka patrí opäť českému trénerovi Andrému Reindersovi.

Tomu sa okrem skalpu Patrika Kincla podarilo získať víťazstvo aj nad ruským „Monštrom“ Arbim Aguevom.

Zápasníka, ktorý bol svojho času na popredných priečkach weltrovej váhy organizácie ACB(dnes ACA) dokázal ukončiť na TKO hneď v prvom kole a naštartovať tak svoju víťaznú sériu, počas ktorej sa pred jeho umením musel skloniť nie len spomínaný Kincl ale napríklad aj Tomáš „Thor“ Kužela.

Vedeli ste o týchto víťazstvách?